رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

آشنایی با گاتر پی وی سی و کاربردهای آن

خانه / وبلاگ / سقف شیروانی / آشنایی با گاتر پی وی سی و کاربردهای آن
آشنایی با گاتر پی وی سی و کاربردهای آن
1401/04/20 0 دیدگاه

گاتر پی وی سی نوعی از انواع آبرو است که در نصب و اجرای سقف شیروانی کاربرد دارد. تفاوت گاتر پی وی سی با سایر گاترها در جنس آن است.  همانطور که از نام این گاتر مشخص است، از ورقه‌های یو پی وی سی (UPVC) ساخته می‌شود که در صنعت ساخت و ساز فعلی کاربرد گسترده‌ای دارد.  گاتر یا آبرو جهت جمع‌آوری آب‌های تجمع یافته در سقف‌های شیروانی که در اثر بارش به وجود آمده‌اند، کاربرد دارد.

اما شایان ذکر است که کاربرد انواع مختلف گاتر به سبب جنس متمایز نیز متفاوت است. به عنوان مثال گاتر پی وی سی تعریف و کاربرد مجزایی از سایر گاترها دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

 

کاربرد گاتر پی وی سی 

گاتر پی وی سی فاقد گریتینگ است و به صورت ناودان عمل می‌کند. اگر بخواهیم یک تعریف کلی از گاتر، ناودان و آبرو ارائه دهیم باید بگوییم که هر سه در جهت محافظت از سقف سازه در برابر آب‌های تجمع یافته عمل می‌کنند. 

 

کاربرد گاتر پی وی سی در سقف شیروانی 

مهم‌ترین و شناخته‌ شده‌ترین کاربرد گاتر پی وی سی در اجرا و نصب سقف شیروانی است. گاتر یا ورق آبرو به عنوان عضو جدانشدنی سقف‌های شیروانی به حساب می‌آید. قطعا آبی که حاصل از بارش است باید به نحوی از سقف خارج شود تا به داخل ساختمان نفوذ نکند، برای همین گاتر نقش مهمی در اجرای سقف شیروانی دارد که گاتر پی وی سی نیز در این کاربرد کلی سهیم است و از نفوذ آب به درون سازه و داخل ساختمان به وسیله هدایت آب جلوگیری به عمل می‌آورد. 

سطح گاتر پی وی سی کاملا صیقل داده شده است و صاف است، به همین جهت آب به راحتی در داخل آن حرکت می‌کند و به مسیر درست هدایت می‌شود. خارج کردن اصولی آب از سقف شیروانی کاربرد گاتر پی وی سی است. 

 

کاربرد گاتر در سقف انواع ساختمان‌ها 

معمولا انواع متفاوت گاترها در سازه‌های خاص کاربرد دارند؛ اما در خصوص گاتر پی وی سی می‌توان گفت که این نوع از گاتر در انواع سازه‌ها و ساختمان‌های مسکونی، اداری، صنعتی، تفریحی، تجاری با کاربری‌های متفاوت کاربرد دارد.  جنس گاتر پی وی سی به گونه‌ای است که تفاوتی نمی‌کند ساختمان مذکور یک خانه مسکونی 150 متری باشد یا یک کارخانه صنعتی 1500 متری، برای هر دو نوع سازه متناسب است.

 

ویژگی‌های گاتر پی وی سی

طبق مطلبی که پیش از این ارائه شد، گاتر پی وی سی با توجه به صیقلی بودن دیواره‌ها و طراحی خاص آن در مدت زمان کمتری می‌تواند مقدار آب بیشتری را به سمت خروجی با کمترین شیب طولی ممکن هدایت کند. به همین سبب در طراحی و ساخت گاترهای پی وی سی، ابعاد گاتر نسبت به آبرو لندنی فلزی، کمتر در نظر گرفته می‌شود. 

یک گاتر از جنس یو پی وی سی بین 65 تا 100 متر مربع مساحت آبگیر را در حالت بیشترین بارندگی ممکن پوشش می‌دهد. از سوی دیگر گاتر پی وی سی برخلاف گاترهای فلزی، صدا تولید نمی‌کند.  مقاومت در برابر وزن برف، گرما و سرما، مواد شیمیایی، بارش تگرگ و اشعه خورشید نیز از دیگر ویژگی‌ها و مشخصات گاتر پی وی سی هستند.

 

مجموعه متخصص تهران بام تولید کننده و عرضه کننده ی بهترین و با کیفیت ترین گاتر، ناودونی شیروانی، نبشی، ورق آبرو جعبه ای، ورق آبرو فیتیله ای، ورق آبرو لندنی، ورق های آهنی و انواع مقاطع آهنی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت به روز گاتر یا ورق آبرو با کارشناسان تهران بام در ارتباط باشید.

از مشاوره رایگان تهران بام بهره مند شوید و بهترین محصول را خریداری کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

 


1054

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما

به مشاوره نیاز دارید؟

سوالات خود را از ما بپرسید

تماس با ما
09124600243