رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

روال کار نصب فلاشینگ سقف شیروانی

خانه / وبلاگ / فلاشینگ / روال کار نصب فلاشینگ سقف شیروانی
روال کار نصب فلاشینگ سقف شیروانی
1401/04/28 0 دیدگاه

فلاشینگ سقف شیروانی نوعی ورق فلزی است که در نصب و اجرای سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع فلاشینگ حائز اهمیت‌ترین جزء به لحاظ فنی در سقف شیروانی محسوب می‌شود. 

به طور کلی فلاشینگ سقف شیروانی از ریزش، نفوذ و ورود آب به درون ساختمان و دیواره‌های سازه جلوگیری می‌کند.  اجرا و نصب فلاشینگ سقف شیروانی جهت حفظ امنیت و استحکام سقف یک فرآیند ضروری به حساب می‌آید، زیرا نصب و اجرای فلاشینگ از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند و همینطور در زیباسازی اجرای ساندویچ پانل سقفی نیز بسیار تاثیرگذار عمل می‌کند. در همین جهت می‌خواهیم در این مقاله به نقد و بررسی نصب فلاشینگ سقف شیروانی بپردازیم. 

 

اجرا و نصب فلاشینگ سقف شیروانی 

نصب و اجرای فلاشینگ سقف شیروانی شامل مواردی می‌شود که هر کدام در عملکرد مطلوب فلاشینگ نقش موثری را ایفا می‌کنند. توجه داشته باشید که فلاشینگ به عنوان مدرک دال بر امنیت سقف شیروانی مطرح می‌شود، لذا انجام درست هر مرحله در نصب آن بسیار حائز اهمیت است.

 

زیرسازی سقف شیروانی 

ابتدا باید بدانید که جهت نصب فلاشینگ سقف شیروانی باید بر خلاف جهت باد باشد. ضمنا از پایین‌ترین نقطه سقف شیروانی مراحل نصب و اجرا آغاز می‌شود. تا این مرحله از کار درست مشابه نصب و اجرای خود سقف شیروانی است.

نصب فلاشینگ سقف شیروانی وابسته به نوع فلاشینگ دارد. هم‌اکنون دو نوع فلاشینگ آماده یا متصل و اتصال در محل نصب، در بازار عرضه می‌شوند. پس از تهیه فلاشینگ برای نصب آن ابتدا باید زیرسازی انجام شود. زیرسازی یکی از مراحل نصب و اجرای سقف شیروانی است که پس از انجام آن می‌توان فلاشینگ را به راحتی بر روی سقف اعمال کرد. 

برای زیرسازی سازه ابتدا باید دور فضا را از طریق پروفیل‌های فلزی یا چوبی کلاف بندی کرد. این کلاف یک نوع نشیمن مناسب برای زیرسازی سقف شیب دار است.  کلاف ایجاد شده به وسیله اتصالات مناسب به اسکلت سازه متصل می‌شود تا از طریق باد یا دیگر نیروها از اسکلت جدا نشود.

پس از آن، جهت نصب سقف شیروانی، بلندترین دهنه مورد نیاز سقف را با در نظر گرفتن نوع سقف شیب دار می‌سازند و در محل مورد نظر قرار می‌دهند. در نهایت برای ایجاد شیب، پروفیل‌های جانبی را به پروفیل اصلی متصل کرده و تا اتمام زیرسازی سقف شیروانی، این روند ادامه پیدا می‌کند.
از آنجایی که برای نصب فلاشینگ سقف شیروانی، زیرسازی کامل نیاز است، باید به دو مرحله دیگر زیرسازی یعنی پوشش روی زیرسازی و پوشش تکمیلی و نهایی سقف شیروانی اشاره کنیم. 

در پوشش روی زیرسازی سقف شیروانی، پس از به پایان رسیدن زیرسازی جهت نصب سقف شیروانی با استفاده از مصالح متناسب پوشش نهایی را می‌پوشانند. منظور از مصالح، ابزاری هستند که پوششی از جنس چوب، فلز و.. دارند. پوشش تکمیلی و نهایی سقف شیروانی باید در مرحله آخر زیرسازی جهت نصب فلاشینگ انجام شود. 

لازم به ذکر است که بعضی پوشش‌ها نیازمند به عایق رطوبتی هستند. برخی دیگر نیز می‌توانند از طریق همپوشانی بر روی یکدیگر عایق ایجاد کنند.

 

پس از انجام زیرسازی، فلاشینگ‌ها به وسیله کار با جوش یا پرچ در محل مورد نظر ثابت می‌شوند. البته این امر تنها در خصوص فلاشینگ‌های متصل به هم یا آماده صادق است. 

در مورد فلاشینگ‌های جدا از هم که مستلزم به آمادگی هستند، باید مواردی چون ایجاد آستر ضد زنگ و رنگ آمیزی رعایت شود و سپس طبق اصول فلاشینگ‌های آماده به وسیله شیوه جوش زدن یا پرچ فلاشینگ‌ها در مکان مدنظر قرار می‌گیرند و ثابت می‌شوند. در رابطه با نصب و اجرای سقف شیروانی و همچنین زیرسازی سازه به همراه نصب فلاشینگ سقف، استفاده از ابزار مناسب و رعایت نکات ایمنی بسیار ضروری و مهم است. تمامی مراحل نصب باید توسط افراد متخصص و خبره در این زمینه انجام شود. 

از آنجایی که زیرسازی و نصب فلاشینگ در عملکرد  صحیح و بهینه سقف شیروانی تاثیر بسیاری دارند، باید حتما به طریقه نصب آن‌ها توجه کرد.


1056

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما

به مشاوره نیاز دارید؟

سوالات خود را از ما بپرسید

تماس با ما
09124600243