رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

عوامل تاثیرگذار بر قیمت فلاشینگ

خانه / وبلاگ / فلاشینگ / عوامل تاثیرگذار بر قیمت فلاشینگ
عوامل تاثیرگذار بر قیمت فلاشینگ
1401/04/25 0 دیدگاه

فلاشینگ یک نوع ورق فلزی است که در نصب و اجرای سقف شیروانی کاربرد دارد. در حقیقت فلاشینگ سقف شیروانی به لحاظ فنی مهم‌ترین عضو در سقف است. فلاشینگ سقف شیروانی از ریزش، نفوذ و ورود آب به داخل ساختمان و دیواره‌های سازه جلوگیری به عمل می‌آورد. 

نصب و اجرای فلاشینگ سقف شیروانی یک حرکت کاملا ضروری است، چرا که نصب فلاشینگ از نفوذ گرد و غبار جلوگیری می‌کند و همچنین در زیباسازی اجرای ساندویچ پانل سقفی نیز تاثیر به سزایی دارد.

حال که توضیح مختصری را در باب چیستی فلاشینگ سقف شیروانی ارائه دادیم، باید به بحث اصلی بپردازیم. عوامل تاثیرگذار بر قیمت فلاشینگ از مشخصه‌های مهم در انتخاب نوع و نصب فلاشینگ هستند. واقعیت امر این است که در جهان امروزی قیمت تمامی کالاها، ابزارها و مصالح به نسبت سایر ویژگی‌ها در اولویت است. لذا بررسی قیمت فلاشینگ نیز می‌تواند از ویژگی‌های مهم آن محسوب شود.

 

چه عواملی بر قیمت فلاشینگ سقف شیروانی تاثیر می‌گذارند؟

طبق مطلبی که ارائه شد، دسته‌ای از عوامل وجود دارند که بر قیمت فلاشینگ سقف شیروانی تاثیر می‌گذارند، در ادامه، این عوامل با توجه به استانداردهای ساخت، فروش و نصب مطرح شده‌اند.  

 

تاثیر نوع ورق انتخاب شده بر روی قیمت فلاشینگ

ورق روغنی، ورق گالوانیزه، ورق آلومینیومی و ورق سیاه از جمله انواع ورق فلاشینگ سقف شیروانی هستند که با توجه به جنس، کیفیت، متراژ و کاربرد قیمت متفاوتی را در خصوص فلاشینگ سقف شیروانی ارائه می‌دهند. بنابراین اولین عاملی که قیمت فلاشینگ را تعیین می‌کند نوع ورق انتخاب شده است. 

 

تاثیر محدوديت‌های بازار بر روی قیمت فلاشینگ

گاهی یک نوع ورق به علت‌ محدودیت‌ها، تحریم‌ها و مسائل اقتصادی در بازار کشور محدود می‌شود و یا به عبارتی خاص و کمیاب می‌شود. در چنین حالتی قیمت فلاشینگ به سبب افزایش ارزش قیمت مواد اولیه افزایش می‌یابد. 

البته توجه داشته باشید که گاهی محدوديت‌های بازار آن‌قدر وسعت پیدا می‌کنند که دیگر نمی‌توان به تهیه نوع انتخاب شده فلاشینگ حتی با هزینه زیاد دست یافت‌‌.

 

تاثیر قیمت ارز بر روی قیمت فلاشینگ

ارز و دلار به شدت در حال کنترل نوسانات بازار ایران هستند. به صورتی که می‌توان گفت تقریبا قیمت و ارزش تمام کالاها و اجناس مطرح بازار زیر سلطه نوسانات و قیمت ارز و دلار است. لذا یکی از شاخص‌‌های تغییر و نوسان قیمت فلاشینگ، قیمت ارز به حساب می‌آید. 

 

تاثیر قیمت جهانی بر روی قیمت فلاشینگ

اینکه ورق فلاشینگ سقف شیروانی با چه قیمتی در بازار ایران ارائه می‌شود مهم است، اما مهم‌تر از آن قیمت بازار جهانی است. اجناسی که در اقصی نقاط جهان کاربرد دارند دارای قیمت جهانی هستند و معمولا قیمت هر کشور در باب فروش جنس مدنظر متفاوت است اما با این حال باز هم قیمت‌ها به شدت وابسته به قیمت جهانی هستند. البته می‌توان گفت که این شاخص با توجه به اهمیت ورق فلاشینگ سقف تا حد زیادی منطقی است. 

 

تاثیر متراژ بر روی قیمت فلاشینگ

یکی دیگر از انواع عواملی که در قیمت فلاشینگ سقف شیروانی تاثیرگذار می‌باشد متراژ سازه یا ساختمان است. قطعا اولین موردی که در بین عوامل تاثیرگذار بر قیمت به ذهن‌ها خطور می‌کند همین متراژ است. در واقع مسئله متراژ بسیار ساده است، با افزایش متراژ قیمت فلاشینگ افزایش می‌یابد و به نسبت کاهش متراژ قیمت فلاشینگ سقف نیز کاهش پیدا می‌کند. 

 

تاثیر مشخصات ورق بر روی قیمت فلاشینگ

وزن ورق، قیمت ورق و قوس ورق از جمله مشخصات ورق فلاشینگ سقف هستند که علاوه بر نوع ورق بر قیمت تاثیر می‌گذارند. 

وزن ورق بستگی به جنس دارد، معمولا در آهن‌آلات هر چه وزن بیشتر باشد، استحکام نیز بیشتر است. بنابراین در وزن ورق نیز همین حکم در جریان است. 

قیمت ورق وابسته به نوع ورق انتخاب شده است؛ هر چه ورق انتخاب شده بهتر باشد قیمت ورق و فلاشینگ را نیز افزایش خواهد داد و هر چه ورق انتخاب شده از کیفیت پایینی برخوردار باشد، قیمت ورق و به دنبال آن قیمت فلاشینگ کاهش پیدا می‌کند. منظور از قوس ورق تعداد مکان‌هایی است که در ورق‌ باید تورفتگی و انحنا ایجاد شود؛ ایجاد قوس در ورق به نسبت یک خط ممتد صاف هزینه بیشتری را بر قیمت فلاشینگ سقف اعمال می‌کند. 

 

تاثیر اجرای خم کاری بر روی قیمت فلاشینگ

زوایای خم کاری و هزینه خم کاری دو جزء اتلاق شده در اجرای خم کاری هستند که مانند قوس ورق هر چه زوایا بیشتر باشد، هزینه خم کاری نیز بیشتر خواهد شد و در نهایت این هزینه‌ها به افزایش قیمت فلاشینگ سقف شیروانی منجر خواهند شد.

فراموش نکنید که نصب و اجرای فلاشینگ سقف شیروانی  نیز علاوه بر قیمت خود فلاشینگ مشمول پرداخت هزینه‌ می‌شود. شما می‌توانید با تکیه بر یک ارگان صنعتی معتبر ورق فلاشینگ را با بهترین کیفیت و مقرون به صرفه‌ترین قیمت بر روی سقف شیروانی اجرا کنید. 
 


1055

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما

به مشاوره نیاز دارید؟

سوالات خود را از ما بپرسید

تماس با ما
09124600243