رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

قیمت آبرو گالوانیزه

خانه / وبلاگ / سقف شیروانی / قیمت آبرو گالوانیزه
قیمت آبرو گالوانیزه
1401/04/18 0 دیدگاه

آبرو گالوانیزه یک نوع کانال هلالی و چهارگوش است که در نصب و اجرای سقف شیروانی به کار می‌رود. عملکرد آبرو گالوانیزه در جلوگیری از ریزش آب باران و انواع بارش‌ها بر روی سازه‌های شیب دار و سوله‌ها تاثیرگذار است. قیمت آبرو گالوانیزه از آن جهت حائز اهمیت است که با توجه به شرایط اقلیمی گوناگون، آبرو طراحی متفاوتی خواهد داشت و عواملی هستند که سبب نوسان قیمت آبرو گالوانیزه می‌شوند. 

ورق آبرو گالوانیزه نوعی از انواع آبرو است که از ورق گالوانیزه به وجود می‌آید. این ورق برای آب تجمع یافته بر روی آبرو، حکم جوی را دارد و آن را هدایت می‌کند. 

 

عوامل تاثیرگذار بر قیمت آبرو گالوانیزه 

همانطور که اشاره شد، آبرو گالوانیزه یکی از پرکاربردترین مصالح در نصب و اجرای سقف شیروانی و بام است. از این رو پرداختن به عواملی که تعيين کننده قیمت این نوع آبرو هستند و بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.  لازم به ذکر است که قیمت آبرو گالوانیزه در برابر دیگر قطعات و مصالح فولادی به کار برده شده در سقف ساختمان آنچنان زیاد نیست، اما بررسی عوامل تعیین کننده قیمت آبرو به جهت اهمیت بالای آن در صنعت ساخت و ساز مهم است. 

 

تاثیر نرخ ارز بر روی قیمت آبرو گالوانیزه

متاسفانه یا خوشبختانه قیمت و ارزش بسیاری از کالاها و مصالح بازار ایران وابسته به نرخ ارز و دلار است. امروزه با بالا رفتن نرخ ارز یا دلار قیمت‌ها به طرز حیرت‌آوری بالا می‌روند و بالعکس. بنابراین نرخ ارز یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت آبرو گالوانیزه یا گاتر است. 

 

تاثیر میزان صادرات و واردات بر روی قیمت آبرو گالوانیزه

ارزش یک کالا با میزان صادرات و واردات آن مشخص می‌شود. اگر در کشور ما مواد اولیه ساخت آبرو گالوانیزه یعتی ورق گالوانیزه موجود نباشد، باید آبرو را از سایر کشورها وارد کنیم که در این حالت این مصالح برای کشور ارزشمند خواهد بود. در این شرایط قیمت کالای وارداتی بیشتر خواهد شد. اما در صورتی که کشور ما توان ساخت و تولید انبوه آبرو گالوانیزه را داشته باشد، بالطبع به علت تعداد زیاد کالا ارزش مصالح نیز تا حدی به لحاظ هزینه کاهش پیدا می‌کند. 

 

تاثیر ضخامت ورق بر روی قیمت آبرو گالوانیزه

ضخامت ورق بستگی به نظر مهندس سازه و سفارش دهنده دارد. یعنی ضخامت مطلوب ورق گالوانیزه حتما باید توسط یک متخصص تعیین شود؛ همچنین نوع سازه و اقلیم منطقه بر روی ضخامت ورق تاثیرگذار هستند، هرچه ضخامت بیشتر باشد قیمت آبرو نیز به همان نسبت بیشتر خواهد بود. 
آبرو گالوانیزه دارای ضخامت‌های 0.50، 0.60 و 0.70 میلی متر است. 

 

تاثیر متراژ ورق بر روی قیمت آبرو گالوانیزه

متراژ ورق گالوانیزه یا آبرو گالوانیزه به متراژ و مساحت سازه وابسته است، هر چه متراژ مکانی که باید برای اجرای سقف شیروانی آن آبرو نصب شود بیشتر باشد، متراژ آبرو نیز بالاتر خواهد رفت که متراژ بالاتر نیز مساوی با قیمت بالاتر خواهد بود.

 

تاثیر ابعاد ورق بر روی قیمت آبرو گالوانیزه

ورق گالوانیزه دارای ابعاد مشخصی است که طبق صلاح‌دید مهندس و متخصصین انتخاب می‌شود. قاعدتا ابعاد نیز مانند متراژ رابطه مستقیم با قیمت آبرو گالوانیزه دارد. 

 

تاثیر شرایط اقتصادی بر روی قیمت آبرو گالوانیزه 

شرایط اقتصادی جامعه به شدت بر روی ارزش کالاهای موجود تاثیرگذار است. این مورد تقریبا با نرخ ارز برابری می‌کند و می‌توان گفت که شرایط اقتصادی جامعه اگر در سطح بدی باشد و قیمت‌ها دچار نوسانات غیرمنطقی شوند، قیمت آبرو گالوانیزه را نیز تحت شعاع خود قرار خواهند داد. 

 

تاثیر نوسانات بازار آهن بر روی قیمت آبرو گالوانیزه

آهن یا فولاد ماده اولیه ساخت آبرو گالوانیزه است. ماده اولیه پایه‌ای‌ترین تاثیر را بر روی قیمت آبرو گالوانیزه می‌گذارد. اگر نوسانات بازار آهن اوج پیدا کند و روند ارزش آهن صعودی باشد، قیمت آبرو گالوانیزه نیز بالا خواهد رفت، البته عکس این جریان نیز صادق است.

 

عوامل مهم در خرید آبرو گالوانیزه 

همانطور که پیش از این ذکر شد، طراحی و نصب آبرو گالوانیزه باید به صورت تخصصی صورت بگیرد تا پس از نصب در هنگام بارش باران یا برف مشکلی به وجود نیاید.  مهم‌ترین مشخصه‌های تقسیم آبرو گالوانیزه ابعاد، جنس کلاس و طرح هستند. همچنین برای انتخاب مناسب در خرید آبرو گالوانیزه باید عوامل زیر را در نظر بگیرید. 

  • استحکام
  • تناسب با سازه و ساختمان 
  • مقاومت با شرایط شیمیایی
  • توانایی هدایت مطلوب آب 
  • متناسب با اقلیم منطقه و شرایط آب و هوایی

 

 


 


1053

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما

به مشاوره نیاز دارید؟

سوالات خود را از ما بپرسید

تماس با ما
09124600243