رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

کاربردهای انواع فلاشینگ نما

خانه / وبلاگ / فلاشینگ / کاربردهای انواع فلاشینگ نما
کاربردهای انواع فلاشینگ نما
1401/03/29 0 دیدگاه

فلاشینگ چیست؟

امروزه از انواع نما، در ساختمان ها استفاده می شود اما نکته مهم این است که فاصله بین درز این محصولات جلوه ناخوشایندی دارد؛ به همین دلیل برای پوشاندن این درزها از  از ورق هایی به نام فلاشینگ نما استفاده می شود. این ورق ها در محل اتصال دیوارها و سقف ها نصف می شوند و درز بین آن ها را می پوشانند. فلاشینگ نما همانگونه که از اسمش پیداست در نمای ساختمان استفاده می شود که اغلب از جنس ورق گالوانیزه، آلومینیوم و روغنی با ضخامت های مختلف ساخته می شود. هدف از تولید این نوع فلاشینگ افزایش عمر نما، محافظت از دیوارها و نما در برابر باران، درزبند و رطوبت گیر و کاور کردن بخش هایی از ساختمان می باشد. فلاشینگ به صورت کلی در 2 حالت فلاشینگ سقف شیروانی و فلاشینگ نما یا اپارتمانی عرضه می شود.

 

آشنایی با انواع فلاشینگ نما:

فلاشینگ نما یا فلاشینگ ساختمان انواع مختلفی دارند که در اینجا به پرمصرف ترین آنها اشاره می کنیم:

  • فلاشینگ نما مدل نبشی
  • فلاشینگ نما مدل یو
  • فلاشینگ نما سه پله
  • فلاشینگ نما مدل تاج

فلاشینگ نما مدل نبشی 

فلاشینگ نما نبشی دارای خم کاری  90 درجه (شکل L مانند) می باشد. این فلاشینگ در زیر و روی کار، چهارچوب و جایگاه برای قرارگیری ساندویچ پانل ها در زیرکار، در محل رسیدن دو دیوار به هم یا تقاطع بین دیوار و سقف (روی کار) استفاده می شود.

فلاشینگ ساختمانی مدل یو 

فلاشینگ ساختمانی یو پرکاربردترین و محبوب ترین نوع فلاشینگ است. این مدل برای پوشش دور تا دور سقف و پوشاندن ساندویچ پانل های دیواری و سقفی به کار می رود. همچنین برای ساخت دیوار های کوتاه به جای آهن کشی از این فلاشینگ می توان استفاده نمود.

فلاشینگ نما سه پله:

این فلاشینگ با دو خم کاری 90 درجه می باشد و شبیه به حرف انگلیسی Z است. این مدل در اطراف فلاشینگ آبراه سقف به کار می رود؛ در واقع به منظور اتصال کامل فلاشینگ آبراه به ساختمان و خروج درست بارش ها از ساختمان استفاده از این فلاشینگ بسیار لازم است.

فلاشینگ نما مدل تاج

فلاشینگ ساختمانی مدل تاج برای سوله ها یا برای سقف هایی که شیب از دو طرف هستند استفاده می‌شود. در محل شکستگی سوله و مناطق خطرناک اغلب از آن استفاده می کنند. تفاوت مهم این مدل با انواع دیگر در داشتن بخش های مختلف است که از سه بخش رویه، فوم درزگیر و فلاشینگ زیره تشکیل شده و به همین جهت کاربرد و طرفداران بیشتری را داراست. این بخش ها سبب ایجاد قابلیت هایی همچون آب بندی و پوشش موج ساندویچ پانل ها می شود.

کاربرد فلاشینگ نما یا ساختمان:

مهم ترین کاربرد فلاشینگ نما یا فلاشینگ ساختمان ، پوشش دهی پنل های عایق سقف و پنجره ساختمان ها، ممانعت از نشت آب بر روی دیوارهای ساختمان و جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل و دکوراتیو کردن می باشد. اما در ادامه کاربرد هر کدام از انواع مختلف فلاشینگ را برای شما عنوان کرده ایم:

کاربرد فلاشینگ نما مدل نبشی : برای پوشش درزهای بین سقف و دیوار از داخل یا خارج که به صورت افقی به کار می روند.

کاربرد فلاشینگ نما مدل یو: به منظور درزبندی کامل ساندویچ پانل های سقفی و پوشش محل اتصال ساندویچ پانل دیوار ها علی الخصوص دیوارهای کوتاه 

کاربرد فلاشینگ ساختمانی مدل سه پله: در بخش جلویی ساندویچ پانل های سقفی به منظور جلوگیری از ورود نور آفتاب به محل مورد نظر 

کاربرد فلاشینگ نما مدل تاج: در بخش بالایی و تاج سقف سوله ها یا مکان هایی با سقف دو شیب 

 

 

گروه صنعتی تهران بام خدمات فلاشینگ را از صفر تا صد به بهترین شکل انجام می دهد. برای ساخت و اجرای فلاشینگ با شماره  09124600243  تماس بگیرید.

 


1049

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما
09124600243