رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

مدل های مختلف آبرو یا آبراه در سقف های شیروانی

خانه / وبلاگ / سقف شیروانی / مدل های مختلف آبرو یا آبراه در سقف های شیروانی
1401/03/21 0 دیدگاه

در این پست قصد داریم در مورد گاتر، ورق آبرو یا آبراه که در واقع برای جمع آوری آب در سازه های مختلف استفاده می شود صحبت کنیم. البته این نکته را بدانید که گاتر در سازه های مختلفی کاربرد دارد و صرفا به سقف های شیبدار یا شیروانی محدود نمی شود!  به عنوان مثال از آبرو برای کف پارکینگ یا حتی کانال های مترو و ... استفاده می شود اما از آنجایی که تخصص اصلی مجموعه تهران بام بر روی نصب و اجرای سقف های شیروانی و همچنین تولید محصولات سقف شیروانی است، صرفا به کاربرد گاتر در صنعت سقف های شیروانی اشاره می کنیم.

 

همانطور که میدانید برای ساخت گاتر یا ورق آبرو از ورق گالوانیزه که با گذشت زمان زنگ نمی زند، استفاده می شود. البته ورق آهنی گالوانیزه با ضخامت های مختلف که بستگی به سازه دارد.به صورت کلی در سقف های شیروانی 2 مدل گاتر یا آبرو استفاده می شود:

 

حالت اول: ورق آبرو جعبه ای

شاید پرکاربردترین نوع گاتر در سقف های شیروانی همین حالت باشد که به آن گاتر یا آبرو جعبه ای گفته می شود و در دامنه سقف های شیروانی برای جمع آوری آب باران نصب می شود. در این حالت از ورق گالوانیزه ضخیم از ضخامت 1 میل تا 2 میل استفاده می شود که بستگی به نوع سازه دارد. 

عموما همان ورق 1 میل هم برای سقف های شیروانی جوابگو می باشد. لازم است بدانید که ورق آبرو جعبه ای در ابعاد مختلفی مانند 10، 12، 15 و ... تولید می شود. همچنین در نصب آبرو جعبه ای برای انتقال آب به زمین از لوله های ناودانی و قیف آبرو استفاده می شود. البته آبرو جعبه ای شامل دو نوع آبرو جعبه ای کوچک و آبرو جعبه ای بزرگ می باشد.

ورق آبرو جعبه ای

 

نکته: برخی از سازه ها با توجه به شرایط مختلف نیاز به آبرو جعبه ای به صورت سفارشی دارند که ما در مجموعه تهران بام ورق ابرو جعبه ای را در هر اندازه ای که نیاز داشته باشید تولید می کنیم.

 

مزایای آبرو جعبه ای در سقف های شیروانی

  • دارای ضخامت بیشتری نسبت به آبرو لندنی است.
  • دارای طول عمر بالاتری می باشد.
  • در سقف های شیروانی نمای بسیار زیبایی دارد.
  • در قطعات پیش ساخته ساختمان ها از آن استفاده می شود.

 

موارد استفاده آبرو جعبه ای در سازه های مختلف

  • استفاده در پارکینگ ساختمان ها
  • استفاده در محیط های درمانی
  • استفاده در مرغداری ها و گلخانه ها
  • استفاده در سوله ها
  • استفاده در مراکز صنعتی و تولیدی

 

 

حالت دوم: ورق آبرو فیتیله ای

در اجرای سوله ها برای جمع آوری آب باران از آبرو فیتیله ای استفاده می شود. برای تولید این مدل گاتر از ورق گالوانیزه نازک تر استفاده می شود که به همین دلیل برای اتصال آنها به یکدیگر نمی توان از جوش استافده کرد. در ورق آبرو فیتیله ای برای خروج آب به یک کف خواب آبرو نیاز است که به آن کف خواب وسط گفته می شود.

 

 

تولید انواع آبرو جعبه ای و فیتیله ای از ضخامت 0.20 الی 3میل 

گروه صنعتی تهران بام با استفاده از تخصص مهندسین و اساتید مجرب خود آماده ارائه انواع خدمات آبرو در سراسر ایران میباشد.

نحوه اجرای آبرو و همچنین متریال مورد استفاده در تولید آبرو جعبه ای و فیتیله ای بسیار مهم بوده و عدم توجه به این موارد ممکن است خسارت بسیاری به بار آورده و کل سقف اجرا شده را بلا استفاده نماید از این رو هنگام اجرای آبرو به کیفیت مصالح مورد مصرف و اجرای صحیح آن دقت شود.

 

 

قیمت ورق آبرو چقدر است؟

قیمت ورق آبرو جعبه ای  یا فیتیله ای را نمی توان به طور دقیق بیان کرد، زیرا کیفیت محصول، مرکزی که از آن خرید می کنید و همچنین نرخ ارز بر روی آن تاثیر می گذارد. البته باید بگوییم که شما می توانید با کارشناس های فروش تماس گرفته و از قیمت ها مطلع شوید.

در واقع قیمت ورق آبرو جعبه ای یا فیتیله ای بستگی به آلیاژ و ضخامت و ابعاد ورق آهنی گالوانیزه دارد.

 

آبرو لندنی چیست؟

نوعی آبرو می باشد که ضخمات ورق گالوانیزه در آن بسیار نازک است ( 0.5 میلیمتر) و با پیچ ، پرچ و پرس کردن لبه ها نصب می شود و فاصله تسمه ها می تواند هشتاد سانتیمتر باشد.

 

آبرو مخفی چیست؟

این مدل آبرو جهت هدایت آب برف و باران، مابین خط الرأس ها بر روی سقف شیب دار نصب می شود.


دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما
09124600243