رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

همه چیز در مورد آبرو جعبه ای

خانه / وبلاگ / سقف شیروانی / همه چیز در مورد آبرو جعبه ای
همه چیز در مورد آبرو جعبه ای
1401/03/24 0 دیدگاه

آبرو، گاتر یا ناودان به عنوان جزئی از سقف شیروانی تعریف می‌شود که در راستای جلوگیری از تجمع و نفوذ انواع بارش‌ها در داخل یک مکان فعالیت می‌کند. سقف شیروانی نمونه‌ای از معماری نوین است که نمای یک ساختمان را زیباتر جلوه می‌دهد؛ بر همین اساس امروزه بیشتر دپارتمان‌های مسکونی و تجاری به نصب سقف شیروانی روی آورده‌اند. لذا جهت پیشگیری از عدم عملکرد مناسب سقف شیروانی، نصب ورق آبرو به همراه سقف یک پدیده اجباری به حساب می‌آید و از آنجایی که نصب سقف شیروانی مستلزم به حضور آبرو است، آبروها در انواع مختلفی اعم از جعبه‌ای، فیتیله‌ای، کناری، وسط و لندنی تولید می‌شوند. در همین راستا، عنوان مورد بحث ما در خصوص شرح آبرو جعبه‌ای است که مواردی چون معرفی، مزایا، قیمت و خرید آبرو جعبه‌ای شرح داده می‌شوند. 
 

آبرو جعبه‌ای چیست؟

در ادامه توضیح آبرو جهت عنوان کردن آبرو جعبه‌ای باید بگوییم که این وسیله، برای آب بندی سقف شیروانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسئله‌ای که آبرو جعبه‌ای را نسبت به سایر آبروها متمایز می‌سازد، شکل ظاهری آن است. آبرو جعبه‌ای حالت مستطیل شکل دارد، اما مانند مستطیل گوشه‌های تیزی ندارد و حالت U مانندی به خود می‌گیرد.

 

آبرو جعبه ای چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد ناودان جعبه‌ای در تمامی دپارتمان‌های تجاری، مسکونی و فرهنگی است. از جمله این مکان‌ها می‌توان به پارکينگ‌ها، مراکز درمانی و خدماتی، مرغداری، گلخانه‌ها، مراکز صنعتی، سوله، کارخانجات، باشگاه و تولیدی‌ها اشاره کرد.

آبرو جعبه‌ای دارای ضخامت بیشتری به نسبت دیگر آبروها علی‌الخصوص آبرو لندنی است و به همین سبب طول عمر و پایداری بهتری نیز دارد؛ آبرو جعبه‌ای در زیباسازی نمای سقف‌های شیروانی بسیار پرکاربرد است و معمولا به عنوان قطعات پیش ساخته ساختمان‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرد. جنس این نوع از آبراه یا آبرو، با توجه به استفاده آن در ساندویچ پانل‌های سقفی، از ورق گالوانیزه است تا دیرتر دچار فرسایش و گسستگی شود.

آبرو جعبه‌ای ضخامتی حدود 1 میلی متر با طول 2.5 متر دارد. برای این آبرو سه سایز 10، 12 و 15 در نظر گرفته می‌شود. البته ضخامت این آبراه از 0.8 تا 5 میلی متر متغیر است. هنگام نصب آبرو جعبه‌ای از لوله‌های قیف مانند جهت هدایت آب استفاده می‌شود. آبرو جعبه‌ای دارای دو نوع ناودان بزرگ و ناودان کوچک است. به صورت کلی آبرو جعبه‌ای یا گاتر همانند دیگر آبروها مانند جوی آب عمل می‌کند و آب تجمع یافته در سقف ساختمان‌ها را به مسیر درست هدایت می‌کند و از نفوذ آن به سالن ساختمان جلوگیری می‌کند. 

 

قیمت آبرو جعبه‌ای 

قیمت هر کالا یا وسیله‌ای نسبت به معیارها و ملاک‌هایی متفاوت است. قیمت آبرو جعبه‌ای نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست و نمی‌توان یک مبلغ واحد را برای تمامی شرایط در نظر گرفت. لذا در ادامه به شرح عناوینی که بر روی قیمت آبروی جعبه‌ای تاثیر می‌گذارند، می‌پردازیم. 

 

تاثیر متراژ بر روی قیمت آبرو جعبه ای

متراژ مهم‌ترین عامل تعیین کننده در قیمت آبرو جعبه‌ای است. به این صورت که بر حسب مقدار و میزانی که نصاب آبرو جعبه‌ای نصب می‌کند، هزینه پرداخت می‌شود. قطعا قیمت آبرو جعبه‌ای یک تولیدی بزرگ با یک ساختمان کوچک برابر نیست. 

 

تاثیر ضخامت بر روی قیمت آبرو جعبه ای

درست است که ضخامت آبرو جعبه‌ای به صورت حدودی تعریف شده است، اما باز هم بسته به مکان، سلیقه نصاب و فرد و همچنین آب و هوای منطقه، این معیار قابل تغییر است. به فرض مثال در یک منطقه باران‌های شدیدی رخ می‌دهند و ضخامت آبرو جعبه‌ای بر همین اساس باید کمی بیشتر از حد معمول باشد، تحت این شرایط بالطبع قیمت نیز تغییر خواهد کرد. 

 

تاثیر آب و هوا بر روی قیمت آبرو جعبه ای

اقلیم و یا آب و هوای حاکم بر یک منطقه بر روی قیمت آبرو جعبه‌ای آن منطقه نیز تاثیر می‌گذارد. محدوده‌ای که روزانه به مراتب در آن بارش رخ می‌دهد و سقف ساختمان‌ها مستلزم به هدایت متداوم آب دریافتی است، باید آبروی جعبه‌ای مورد استفاده در آن از ضخامت و جنس مناسبی برخوردار باشد تا بتواند حجم زیاد آب را کنترل کند. 

 

تاثیر ارتفاع بر روی قیمت آبرو جعبه ای

ارتفاع نمونه‌ای از معیار متراژ است. یعنی به همان نسبت که بحث متراز در نصب آبرو جعبه‌ای حائز اهمیت است، ارتفاع نیز اهمیت دارد. بر همین اساس، فاکتور ارتفاع باید در بحث قیمت آبرو جعبه‌ای در نظر گرفته شود. چرا که هر چه ارتفاع بیشتر باشد، به همان نسبت هدایت مستقیم آب سخت‌تر خواهد بود و به نسبت دشواری بیشتر، قیمت نیز افزایش می‌یابد. 

 

تاثیر جنس ورق بر روی قیمت آبرو جعبه ای

ورق گالوانیزه تشکیل دهنده جنس آبرو جعبه‌ای است. جنس و کیفیت دو عامل هم راستا هستند که در یک جهت قرار دارند. لذا اگر برای جنس یک کالا اتفاقی بی‌‌افتد، کیفیت نیز تاثیر می‌پذیرد و از سوی ديگر کیفیت اثر مستقیمی بر روی قیمت دارد. لازم به ذکر است که جنس آبرو جعبه‌ای به درخواست مشتری قابل تغییر است و هر چه ضخامت و کیفیت افزایش یابد به همان نسبت قیمت نیز روند صعودی در پیش خواهد گرفت.

 

خرید آبرو جعبه‌ای 

با توجه به تمام آنچه که در خصوص شرح آبرو جعبه‌ای گفته شد، تنها مسئله‌ای که هم اکنون باقی می‌ماند، یک منبع مورد اطمینان جهت سفارش و خرید است. خرید آبرو جعبه‌ای از طریق مجموعه تهران بام می‌تواند بهترین گزینه تلقی شود. گروه صنعتی تهران بام با ارائه 5 سال ضمانت در نصب و اجرای انواع فعالیت‌های مربوط به شیروانی حسن نیت خود را در جهت کسب رضایت مشتری اثبات می‌کند.

مجموعه صنعتی تهران بام با استفاده از دانش فنی روز و رعایت تمامی استانداردهای لازم با بیست سال تجربه در عرصه کاری نصب و اجرای انواع مختلف سقف شیروانی و تجهیزات آن فعالیت داشته است. زیبایی، استحکام و تنوع، سه تکنیک پایدار مجموعه صنعتی تهران بام جهت کسب رضایت مشتری و برافروختن ذوق هنری مهندسین مجموعه است.

لذا اگر به دنبال خرید و نصب آبرو جعبه‌ای هستید و هیچ مجموعه کاملی را جهت انجام این فرآیند پیدا نمی‌کنید، تهران بام می‌تواند گزینه مناسبی برای همراهی شما باشد.

 

پرسش و پاسخ در مورد آبرو جعبه‌ای

آیا آبرو جعبه‌ای تمام آب و رطوبت موجود بر روی سقف را جمع آوری می‌کند؟

در صورتی که ساختار سقف شیروانی برای هدایت آب بهینه و استاندارد باشد، بله. 

 

آیا آبرو جعبه‌ای نیاز به تعویض دارد؟ 

مانند تمامی اجزای جهان آبروی جعبه‌ای نیز بر اثر عواملی چون باد، باران، هوا و زمان فرسایش یافته و نیاز به تعویض دارد، اما به علت جنس و پوشش مناسب، بازه زمانی تعویض برای آبرو جعبه‌ای بسیار بلند است.
 


1047

دیدگاه کاربران (0)

دیدگاه خود را بنویسید

موارد ستاره دار الزامی هستند

دیدگاه شما *
نام شما *
آدرس وب سایت شما
09124600243