رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

اجرای سقف پارکینگ شیروانی

صفحه نخست / خدمات / نصب و اجرای انواع سقف شیروانی / اجرای سقف پارکینگ شیروانی
توضیحات

اجرای سقف پارکینگ شیروانی

سقف پارکینگ یکی از بخش هایی است که امروزه چه در طراحی داخلی خانه و چه در محیط بیرون اهمیت بسیاری دارد.


اجرای سقف پارکینگ در انواع طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف برای پوشش سقف پارکینگ تولید می‌گردد

نصب و اجرای سقف پارکینگ با ورق های پلی کربنات

اجرای پوشش پارکینگ در متریالهای مختلف وجود دارد

لطفا جهت مشاوره با شماره 09124600243 یا 09129095014 تماس بگیرید

امروزه با توجه به اینکه اکثر مردم برای حمل و نقل هایشان از وسایل نقلیه شخصی استفاده می کنند و با توجه به این نکته که شهر ها در حال بزرگتر شدن هستند، وجود پارکینگ برای نگهداری اتومبیل ها به خصوص در کلان شهر ها یک امر ضروری است.

در واقع پارکینگ ها فضاهایی مثل (سایبان ماشین) برای نگهداری اتومبیل ها هستند که از یک فضا با سقف و چهار دیوار کناری تشکیل شده اند که امروزه در اکثر ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری و … به صورت همکف یا زیرزمین وجود دارند.

 

انواع سقف پارکینگ:

 به طور کلی باید گفت سقف پارکینگی به دو صورت وجود دارند:

1- سقف پارکینگ در ساختمان های چند طبقه: همانطور که گفتیم، پارکینگ ها یکی از مهم ترین بخش های خانه های امروزی هستند که یکی از موارد قابل توجه برای طراحان ساختمان ها می باشند. این سقف ها باید متناسب با ضوابط شهرداری برای طراحی پارکینگ و با رعایت حداقل ارتفاع سقف و … طراحی و ساخته شوند. سقف های پارکینگ باید طبق قوانین شهرداری حداقل 1.8 متر از کف فاصله داشته باشند و عرض رمپ قوسی آن به صورت یک طرفه 3 متر و به صورت دو طرفه 6 متر باشند.

2- کارپت ها: این نوع از سقف های پارکینگ ها در واقع یک سازه با ساختار پوشیده است که برای محافظت محدود از وسایل نقلیه ، به خصوص اتومبیل ها از باران و برف استفاده می شود. این سازه می تواند به صورت ایستاده آزاد باشد یا به یک دیوار متصل شود.

 

سقف پارکینگی حیاطی چیست؟

در مورد سقف پارکینگی باید گفت برخلاف اکثر سازه ها ، یک کراپت یا همان سقف پارکینگی دارای چهار دیوار نیست و معمولاً دارای یک یا دو دیوار می باشد. این سقف های پارکینگی که برای نگه داری وسایل حمل و نقل استفاده می شوند، محافظت کمتری نسبت به گاراژها دارند اما تهویه بیشتری را فراهم می کنند. ساختار “محصور شده” این نوع از پارکینگ ها ویژگی استانداردی دارد. با این حال ، این نوع از پارکینگ ها می توانند قابلیت برداشته شدن و جابجایی را داشته باشند و به طور معمول از جنس استیل لولایی ساخته می شوند و ممکن است دارای پوشش بوم یا نوع وینیل هم باشند که به صورت قاب کامل ، جوانب را محصور می کند.

این پارکینگ ها می توانند ( مانند یک چادر برای ماشین ها ) تنها یک ورودی داشته باشند و به صورت دائمی که توسط پایه هایی نگه داشته شده و در محل چسبانده شود.

 

طراحی سقف در پارکینگ حیاطی باید به چه صورت باشد؟

در مورد طراحی سقف پارکینگ حیاطی باید گفت اگر شما هم مانند بسیاری از خانه ها فضای مناسبی برای پارکینگ به عنوان محیط نگهدارنده اتومبیل تان ندارید، می توانید با صرف هزینه ای کمتر در صورتی که حیاط با فضای مناسبی داشته باشید، از این نوع از سقف پارکینگ ها استفاده کنید.

طراحی سقف های پارکینگ اگر به صورت مناسبی انجام شود، علاوه بر اینکه می تواند محلی مناسب برای نگهداری و حفظ ماشین ها از نور خورشید و عوامل محیطی ایجاد کند، می تواند در طراحی داخلی ساختمان و ایجاد فضای زیبا نیز موثر باشد.

 

نمونه های مختلف طراحی سقف پارکینگ :

 شما می توانید امکان نصب سقف شیروانی را در حیاط خلوت در صورتی که همسایگانتان از این موضوع ناراحت نباشند، به عنوان محلی برای نگهداری و نصب سقف پارکینگ استفاده کنید.

استفاده از پوشش های سایبان در حیاط که این پوشش می تواند از جنس سقف ایرانیت، پلی کربنات چند جداره، فایبرگلاس، نورگیر حبابی و پلکسی گلاس شفاف باشد. لازم است برای طراحی و نصب سقف پارکینگ ها از افراد متخصص در این زمینه مشورت بگیرید. همچنین بهتر است پیش از طراحی و ساخت این نوع از سقف ها در حیاط منزلتان، در مورد مزایای هر کدام از جنس پوشش های سایبانی که در قسمت بالا بیان کردیم، اطلاعات مناسبی داشته باشید.

اگر شما هم اکنون قصد دارید تا پوشش سقف های پارکینگ ها را برای منزل خود اجرا کنید، باید بدانید پیاده سازی این پارکینگ در سه مرحله انجام می شود که شامل طراحی پارکینگ، تهیه لوازم و ملزومات اولیه و ورقه های پوششی و در نهایت نصب و پیاده سازی آنها بر روی یک چهارچوب می باشد. پیشنهاد ما به شما مشاوره و کمک از مشاورین و متخصصین تهران بام است که می توانند به صورت تخصصی ساخت این نوع پارکینگ ها را برای منزل هایتان اجرایی کنند.

 

برای نصب و اجرای سقف پارکینگ چه متریال استفاده می شود؟

اجرای سقف پارکینگ در انواع طرح‌ها، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف برای پوشش سقف پارکینگ تولید می‌گردد. با توجه به هزینه و بودجه خود و با توجه به توقع و انتظاری که از این پوشش‌ها دارید می‌توانید انواع آن را برای ساخت سفارش دهید.

اگر منزل شما از نوع ویلایی است و پارکینگ ندارد؛ ممکن است با دغدغه پارک ماشین در حیاط خود روبرو شده باشید؛ همه ما می‌دانیم که نور خورشید اگر به‌طور مکرر و دائم به وسیله نقلیه بتابد؛ بعد از گذشت مدت زمانی رنگ ماشین و وسیله نقلیه شما به طور کلی از بین می‌رود؛ به همین سبب برای جلوگیری از رنگ پریدگی ماشین باید به فکر یک مکان مناسب برای پارک کردن ماشین در حیاط منزل خود باشید‌.

ساخت پارکینگ‌های پیش ساخته در حیاط منزل می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای تامین امنیت و حفظ ظاهر ماشین باشد؛ به همین سبب در این مطلب در خصوص انواع پوشش پارکینگ توضیح داده می‌شود تا با آگاهی بیشتر سقف و چهار چوب پارکینگ خود را انتخاب نمایید و خرید راحت تری داشته باشید.

پارکینگ هایی که در فضاهای آزاد مانند حیاط ساختمان و ویلا و غیره قرار دارند، معمولاً به یک پوشش یا سقف احتیاج دارند که به آن سایه بان نیز گفته می شوند. ما در این جا به صورت خلاصه آن را سقف پارکینگ می نامیم. سقف پارکینگ برای آن استفاده می شود که جلوی تابش مستقیم نور خورشید به سمت اتومبیل گرفته شود. در نتیجه از ضررهای احتمالی که می تواند با تابش نور خورشید به خودرو وارد شود جلوگیری به عمل آید. اجرای سقف پارکینگ معمولاً به وسیله‌ی مواد و ورق هایی به نام پلی کربنات صورت می پذیرد.

استفاده از پلی کربنات بیشتر به خاطر ویژگی های خاص آن ماده است.البته صرفا فقط پلی کربنات نیست. امروزه از تمام مصالح شیروانی برای سقف پارکینگ استفاده میشود.

 

ساخت و نصب پارکینگ های پیش ساخته

ساخت پارکینگ‌های پیش ساخته هزینه کمتری نسبت به ساخت سایر پارکینگ‌ها داشته و فضای کمتری نیز اشغال می‌نماید. پارکینگ‌های پیش ساخته مناسب منازل ویلایی و شخصی بوده و برای ساختمان‌هایی که بدون پارکینگ هستند؛ بسیار مناسب می‌باشد.

یکی از اجزای این پارکینگ‌ها، سقف پارکینگ است. پوشش پارکینگ در جنس‌های مختلف از جمله آلومینیوم، فولاد، ایرانیت، پلی کربنات چند جداره، فایبرگلاس، نورگیر حبابی، پلکسی گلاس شفاف و آلوموود تولید و عرضه می‌شود.

سقف پارکینگ پیش ساخته

 

نحوه نصب سقف پارکینگ پیش ساخته

برای ساخت پارکینگ پیش ساخته ابتدا یک چهارچوب برای این پارکینگ در نظر گرفته می‌شود. با توجه به ابعاد پارکینگ، فاصله پایه‌های چهار چوب از یکدیگر مشخص می‌شود. برای ساخت چهارچوب می‌توان از فلزهای مختلف از جمله آلومینیوم، آهن و فولاد یا حتی سیمان استفاده نمود.

پس از ساخت چهارچوب باید پوشش سقف با توجه به پارامترهای متعددی تعیین و خریداری شود و سپس سقف پارکینگ بر روی چهارچوب نصب گردد.

 

سقف پارکینگ ایرانیت 

یکی از انواع سقف پارکینگ، سقف‌های ایرانیتی می‌باشد. سقف‌های ایرانیتی با توجه به شکل و جنس به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. شاید سقفهای پارکینگ ایرانیتی را به نام‌های مختلف چون فایبرگلاس، آذریت و اترنیت نیز شنیده باشید.

به صورت کلی سقف ایرانیت از نظر متریال سازنده به دو نوع فایبرگلاس «Fiberglass » و پلاستیکی یا پنکوسیم تقسیم بندی می‌شود.در تولید سقف فایبرگلاس از الیاف شیشه ای «glass fiber» استفاده می‌شود. پلیمرهای استفاده شده در فایبرگلاس دانه درشت بوده و با پشم شیشه نیز ترکیب می‌شوند.

سقفهای فایبرگلاسی سبک و مقاوم بوده و به شکل‌های صاف و موج دار موجود می‌باشند.یکی از مزیت‌های خوب این سقف‌ها این است که از آنها به عنوان عایق برودتی و حرارتی استفاده می‌شود. سقف فایبرگلاسی نسبت به انواع سقف‌ها به صورت راحت تر نصب می‌گردد.فایبرگلاس به صورت رولی یا متری و برش خورده به فروش می‌رسد.

 

نصب و اجرای سقف پارکینگ با ورق های پلی کربنات

به دلیل مقاومت خوب ورق های پلی کربنات از این ماده در سقف پارکینگ و سایه بان ها استفاده می شود. اما این ها تنها ویژگی های مهم پلی کربنات ها نیستند. پلی کربنات ها مقاومت بسیار خوبی در برابر دماهای مختلف، پایین و بالا دارند و تغییرات دمایی بالا در بین روز و شب هیچ گونه آسیبی به آن ها وارد نمی سازد.

از طرف دیگر این ماده که از آن در سقف پارکینگ استفاده می شود، مقاومت بسیار خوبی در برابر ضربات ناگهانی دارد، به طوری که گفته می شود مقاومت در آن در برابر ضربه در مقایسه با شیشه حدود ۲۵۰ برابر و در مقایسه با ماده اکریلیک چیزی حدود ۳۰ برابر است.  این موضوع به خوبی نشان می دهد که سقف پارکینگ اجرا شده به وسیله‌ی پلی کربنات تقریباً شکست ناپذیر است و هیچ پدیده‌ای نمی تواند آسیبی به آن وارد کند.

 

سقف پارکینگ پلی کربنات

 

پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات نوعی ماده‌ی ترموپلاستیک است. که در برابر شرایط مختلف محیطی نظیر دمای بالا یا پایین و هم چنین بارش برف و باران مقاوم است. اما مهم ترین ویژگی پلی کربنات که باعث می شود تا از آن در سقف پارکینگ و سایه بان های مختلف استفاده شود، مقاومت بالای آن در برابر نور خورشید است. ورق های پلی کربنات مقاومت بسیار خوبی در برابر نور خورشید دارند و اجازه نمی دهند که اشعه ماورا بنفش خورشید از آن ها عبور کند. به این ترتیب آن ها به سایه بان های خوبی برای اتومبیل شما تبدیل می شود. چرا که علاوه بر مقاومت و دوام بالا، اشعات مضر نور خورشید را نیز از خود عبور نمی دهد. و این باعث می شود تا اتومبیل ها از ضرر این اشعات مصون بمانند.

 

بهتر است بدانید که پلی کربنات‌ها از خانواده ترموپلاستیک‌ها بوده و اولین بار توسط کمپانی معروف جنرال الکتریک پلاستیک تولید شده است؛ بعد از تولید پلی کربنات به دلیل مزیت‌های بسیار از آنها به جای شیشه استفاده نموده اند. پلی کربنات از پلاستیک مقاوم تر می‌باشد. یکی دیگر از ویژگی‌های سقف‌های پلی کربنات این است که این سقف‌ها آنتی استاتیک بوده بدین معنی که گرد و غبار و ذره‌های معلق در هوا به سطح آن نفوذ پیدا نمی‌کنند و در اثر بارش باران تمامی‌گرد و خاک نشسته بر روی سطح به خوبی شسته شده و از بین می‌روند.

  • سقف‌های پلی کربنات در ضخامت‌های ۲، ۳، ۴، ۶، ۸، ۱۰و ۱۲ میلیمتر تولید می‌شوند. سقف پارکینگ پلی کربنات وزن سبکی داشته و در نتیجه وزن اضافی را به سازه تحمیل نمی‌نماید.
  • نشکن بودن و مقاومت در برابر زلزله از دیگر ویژگی‌های این ترموپلاستیک می‌‌باشد.
  • این ورقه‌هاخاصیت سایه پذیری خوبی داشته و از قسمت طول و عرض قابلیت خم شدگی دارند.
  • پلی کربنات در آتش سوزی، شعله ور نشده اما دودزا می‌باشد.
  • ضخامت ورقه‌ها، ابعاد ورقه، رنگ، یک طرفه یا دو طرفه بودن لایه ضد یو وی بر قیمت این ورق‌ها تأثیر گذار می‌باشد.

 

 

سقف پارکینگ آلومینیومی‌ :

یکی دیگر از متریال‌های مورد استفاده برای ساخت سقف و پوشش پارکینگ، متریال‌های فلزی می‌باشد. در بین متریال‌های فلزی فولاد و آلومینیوم بیشترین استفاده را دارند. برای سقف پارکینگ آلومینیوم به دو شکل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلوموود یکی از انواع سقفهای پارکینگ می‌باشد که متریال اصلی مورد استفاده در آن آلیاژ آلومینیوم است؛ فرق آلوموود با آلومینیوم در ظاهر آن است. همان طور که می‌دانید کلمه وود به معنای چوب می‌باشد و آلوموود به معنای آلومینیومی‌است که به شکل چوب مشاهده می‌شود.
قطعات چوب عنصر مناسبی برای ساخت سقفهای پارکینگ نمی‌باشد؛ زیرا مقاومت بالایی در برابر رطوبت نداشته و اگر بخواهیم با تکنولوژی‌هایی چوب را در برابر رطوبت و دیگر عوامل بیولوژیکی مقاوم سازیم بسیار هزینه هنگفتی در پی دارد و از طرفی از لحاظ زیست محیطی مورد پسند نمی‌باشد؛ پس اگر سقف یا پوشش پارکینگی را مشاهده نمودید که ساختاری شبیه چوب دارد بدانید که آن آلوموود است.

سقف‌های آلومینیومی‌به دلیل استحکام بالا و مقاومت فیزیکی و شیمیایی مطلوب دارای طول عمر بالایی می‌باشند. تنوع رنگ در این نوع سقف نیز دیده می‌شود.

آلومینیوم عنصری است که در برابر اکسیداسیون «Redox» و اسید مقاومت بسیار بالایی دارد؛ به همین سبب می‌تواند به عنوان پوشش سقف پارکینگ مورد استفاده قرار گیرد. در مناطقی که باران‌های اسیدی «گوگرد دی‌اکسید و مجموعه‌ای از مشتقات اکسید نیتروژن تشکیل گردد» می‌بارد و رطوبت به مقدار زیادی وجود دارد؛ سقف آلومینیومی‌می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

این عنصر از انعطاف خوبی برخوردار بوده و وزن آن نیز سبک می‌باشد؛ به طوری که وزن آلومینیوم یک سوم وزن فولاد است، مقاومت مکانیکی بالا، تحمل وزن بالا از دیگر ویژگی‌های این نوع سقف پارکینگ است.

 

 

 

نصب و اجرای سقف پارکینگ هوشمند

هوشمند شدن تمامی‌وسایل امروزه یکی از ویژگی‌های دنیای مدرن امروزی است؛ شاید برایتان جالب باشد که بدانید پارکینگ‌های امروزی نیز به صورت هوشمند طراحی می‌شوند. منظور از هوشمند بودن پارکینگ‌ها این است که با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های فناوری اطلاعات برای ارتقای عملکرد آن‌ها استفاده شود.

سقف پارکینگ هوشمند؛ به صورت متحرک و اتوماتیک کار می‌کند. سقف‌های اتوماتیک با فشردن دکمه ای باز یا بسته می‌شوند. جنس این سقف‌ها متنوع بوده و بیشتر از جنس یو پی وی سی و پلی کربنات می‌باشد.

سقف و پوشش پارکینگ متحرک هوشمند فضا را دو منظوره می‌نماید؛ اگر دقت کرده باشید برخی از افراد از اینکه بخواهند گوشه ای از حیاط خود را تبدیل به پارکینگ نمایند؛ مقاومت می‌نمایند علت این امر آن است که گمان می‌کنند ساخت پارکینگ فضای باز آنها را محدود کرده و تمایلی به این محدود شدن فضای باز ندارند؛ به همین سبب برخی از افراد با وجود این که به پارکینگ در گوشه حیاط خود نیاز دارند از ساخت آن صرف نظر کرده و روی ماشین خود را با پارچه‌های مختلف از جمله برزنتی می‌پوشانند.

در صورتی که جزو این افراد هستید به شما پیشنهاد می‌شود که بر روی ساخت پارکینگ هوشمند کمی‌فکر کنید. ساخت پارکینگ با سقف هوشمند به شما این امکان را می‌دهد که در صورت عدم استفاده از پارکینگ، پوشش پارکینگ را کنار زده و از فضای باز محیط استفاده نمایید.

مزیت سقف و پوشش پارکینگ هوشمند به این یک مورد محدود نشده؛ این سقف‌ها دارای سیستم زهکشی بوده و از ورود آب به داخل پارکینگ جلوگیری می‌نماید. میتوان حسگرها و سنسور‌های مختلف مانند سنسور حساس به دود را بر روی سقف این پارکینگ‌ها نصب نمود.

وزن سبک، مقاومت بالا و امکان تعبیه سیستم روشنایی بر روی سقف این پارکینگ‌ها از دیگر مزیت‌های سقف و پوشش پارکینگ هوشمند است. به طور کلی می‌توان گفت که سقف و پوشش پارکینگ هوشمند امنیت خودرو را به طور کامل برقرار می‌نماید؛ به عنوان مثال حفاظت از خودرو در برابر گرد و خاک، جلوگیری از ورود حرارت به خودرو، محافظت از باتری خودرو در برابر یخ زدگی و تحلیل رفتن، محافظت از خودرو در برابر سرما و یخ زدگی از دیگر مزیت‌های سقف هوشمند پارکینگ هست.

دقت نمایید که پارکینگ‌های هوشمند در انواع مختلف طراحی می‌شود به عنوان مثال پارکینگ متحرک خورشیدی نوعی پارکینگ هوشمند می‌باشد که از خورشید انرژی جذب کرده و خودرو به صورت کامل در آن قرار می‌گیرد. خودرو در این نوع پارکینگ‌ها از تمامی‌صدمات از جمله اصابت اجسام مصون می‌باشد.

 

 

زمان انتخاب نوع سقف پارکینگ به چه نکاتی دقت کنیم؟

برای انتخاب و خرید سقف پارکینگ باید پارامترهایی از جمله کاربرد، بودجه، میزان دوام، مدل سقف، مکان نصب، زیبایی، شرایط آب و هوایی، سلیقه و میزان تابش نور را در نظر گرفت.
به عنوان مثال اگر در یک خانه اجاره ای زندگی می‌کنید و ممکن است پس از یک یا دو سال در این منزل سکونت نداشته باشید، و در عین حال می‌خواهید یک پارکینگ موقت برای ماشین خود بسازید؛ استفاده از پوشش‌های سقفی فایبرگلاس؛ به شما پیشنهاد می‌شود. پوشش پارکینگ از جنس فایبرگلاس، ارزان و سبک بوده و برای استفاده‌های موقت مناسب می‌باشد.

برای پارکینگ‌هایی که کاربرد عمومی‌دارد، سقف پارکینگ ایرانیت، می‌تواند بهترین گزینه باشد؛ ایرانیت نیز علاوه بر قیمت مناسب، از دوام بالایی برخوردار می‌باشد.

اگر در مکان‌هایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای مرطوب می‌باشد؛ به شما پیشنهاد می‌شود که ستون‌های چهارچوب پارکینگ را سیمانی در نظر بگیرید؛ اگر قصد دارید از چهارچوب‌های فلزی استفاده نمایید؛ آلومینیوم نسبت به فولاد در محیط‌های مرطوب ارجحیت دارد؛ در صورتی که از فولاد یا آهن برای ستونهای چهار چوب استفاده می‌نمایید آنها را با پوشش ضد زنگ به خوبی بپوشانید تا در اثر بارندگی و رطوبت دچار خوردگی و پوسیدگی نشوند.

هزینه نیز از پارامترهایی است که باید در خرید سقف پارکینگ مد نظر داشته باشید؛ نورگیرهای حبابی قیمت‌های گرانی داشته و در صورتی که هزینه برای شما مهم نمی‌باشد؛ می‌توانید این‌ها را خریداری نمایید.

 

 

قیمت نصب و اجرای سقف پارکینگ

همانطور که گفته شد اجرای پوشش پارکینگ در متریالهای مختلف وجود دارد. متریال مورد استفاده در صفحات سقف پارکینگ مهمترین عامل در تعیین قیمت سقف است. فلزی بودن یا غیر فلزی بودن، درصد عناصر به کار رفته در سقف‌های فلزی، آلیاژهای مورد استفاده در سقف و پوشش، درصد خلوص صفحات فلزی سقف پارکینگ، میزان مقاومت فیزیکی بدنه، میزان مقاومت شیمیایی سقف در شرایط جوی نامطلوب، نوع طراحی، متراژ، هوشمند بودن سقف، پوشش‌های به کار رفته شده بر روی سقف‌ها همگی بر قیمت سقف پارکینگ تاثیر گذار می‌باشد.

 

برای اطلاع از قیمت سقف پارکینگ مد نظر خود ابعاد را برای تهران بام ارسال کنید تا پیش فاکتور خدمتتان ارسال شود. همچنین برای راهنمایی بیشتر با شماره های تهران بام تماس بگیرید.

 

09124600243