رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

اجرای پیشانی ساختمان

صفحه نخست / خدمات / نصب و اجرای انواع سقف شیروانی / اجرای پیشانی ساختمان
توضیحات

اجرای پیشانی ساختمان

پیشانی ساختمان یا آپارتمان در واقع اصطلاحی است که پوشش کاران سقف های شیبدار برای پوشاندن نوار بالای ساختمان ها یا آپارتمان ها انتخاب کرده اند


جلوگیری از آسیب به نمای ساختمان و همچنین تخریب آن

جلوگیری از «ریزش برف و باران» بر روی نما و درب و پنجره ها

سبب یکپارچگی و زیبایی دو چندان در نمای ساختمان

لطفا جهت مشاوره با شماره 09124600243 یا 09129095014 تماس بگیرید

 

از ورق های طرح سفال در نمای پیشانی بالای آپارتمان ها و ساختمانها استفاده می شود. این ورق ها امروزه نقش مهمی در زیبا سازی شهرها بر عهده دارند. به پیشانی ساختمان نمای کنسول ساختمان؛ هم گفته می شود.

اصطلاح پیشانی ساختمان یا آپارتمان را  پوشش کاران سقف های شیبدار برای پوشش نوار بالای ساختمان ها انتخاب کرده اند و بای گفت که نام به جا و مناسبی را برگزیده اند، چون  این سازه در جایی از ساختمان نصب می شود که شبیه پیشانی انسان است.

پیشانی ساختمان بوسیله ی سازه های فلزی اجرا می شوند و اغلب زمان نصب پیشانی، وقتیست که کار نمای ساختمان تمام شده است، دلیل این امر اینست که اجرای پیشانی ساختمان نیاز به داربست دارد و اگر در آن زمان اجرا نشود، هزینه اضافی و دوباره داربست باید پرداخت شود، دلیل دیگر پیشنهاد ما برای اجرا در زمان پایان نمای ساختمان آن است که باید نمای سنگ یا کامپوزیت یا هر چیز دیگر اجرا شود و به لبه بالای ساختمان برسد سپس پیشانی نصب شود، زیرا باعث یکپارچگی و زیبایی دو چندان در نمای ساختمان می شود.

پیشانی ساختمان به منظور جلوگیری از آسیب به نمای ساختمان و همچنین تخریب آن، جلوگیری از «ریزش برف و باران» بر روی نما و درب و پنجره ها اجرا می شود زیرا رطوبت به مرور زمان باعث فرسایش نمای ساختمان و پنجره ها می شود و تابش نور خورشید هم می تواند رنگ آن ها را از بین ببرد.

 

 

پیشانی ساختمان چه نقشی در سقف های شیبدار دارد؟

در سقف های شیبدار نقش پیشانی اتصال قسمت بالایی به قسمت زیرین سقف است، در واقع جایی که سقف شیبدار به پایین ترین نقطه خود می رسد و به قسمت زیر سقف متصل می شود. اگر مصالح مورد استفاده برای اجرای پیشانی ورق های فلزی باشند، می توان خم اصلی ورق را به سمت بیرون در نظر گرفت که اصطلاحا به آن سینه کفتری گفته می شود.
انتخاب جنس و طرح پیشانی بستگی به نوع نیاز و درخواست مشتریان است و همچنین سلیقه صاحب ساختمان هم نقش مهمی در انتخاب مصالح و طرح پیشانی خواهد داشت.

 

 

مصالح مورد استفاده برای اجرای پیشانی ساختمان

در گذشته پیشانی ساختمان را با استفاده از سفال اجرا می کردند اما سفال هم سنگین است و گاهی اوقات هم سفال ها در کنار یکدیگر کاملا چفت نمی شوند به همین دلیل این مصالح جهت استفاده برای پیشانی مجاز نیست.

 

مصالحی امروزی برای ساخت پیشانی ساختمان ها:

 ورق های طرح سفال: ورق های طرح سفال سبک و مقاوم هستند و همچنین رنگ کوره ای آن ها مقاومت بالایی در برابر عوامل مختلف جوی و محیطی و تابش نور آفتاب دارد.

 پرچین: ورق طرح سفال پرچین به دلیل نصب آجری و طرح ریزی که دارد نمای زیباتری در قسمت پیشانی ساختمان ایجاد خواهد کرد. پیشانی ساختمان در ابعاد با عرض زیاد و ارتفاع کم اجرا می شود بنابراین استفاده از محصولات دارای چینش آجری مناسب تر است.
 این بافت آجری پس از نصب سقف نمایی یکپارچه ایجاد خواهد کرد و خطوط بین مصالح مشخص نخواهد شد. پرچین همچنین ۷ برابر سبک تر از متریال آردواز و سفال طبیعی میباشد.

متریال بام تایل که قالب جدیدی از ورق گالوالیوم و آلوزینک تولید میکند که همانند ورقهای سنگریزه ای میباشد نیز از متریالهای عالی و زیبا میباشد که با نام رایکا بام تولید و عرضه میگردد. این محصول با رنگ پودری الکترواستاتیک و پلی اورتان با دستگاه کاملا اتوماتیک تولید میگردد. بنابراین با داشتن مقاومت بالا و وزن سبک میتواند به راحتی برای پیشانی ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد.

طرح سفال ژنوا: تنوع رنگی بسیار زیاد، ضخامت کم و رنگ کوره ای.

طرح سفال پالرمو: از ورق گالوانیزه، دو طرف رنگی تولید می شود. از ویژگی های بارز آن مقاومت در برابر رطوبت است و نام آن هم الهام گرفته شده از شهر پالرموی ایتالیاست که بارش زیادی دارد و سقف تمام ساختمان هایش شیروانی است.

دکرا یا پوشش تایل سنگریزه ای: دکرا از فرمدهی تحت فشار ورق های آلوزینک تولید می شود و تولید کشور نیوزلند است. سنگریزه ها لایه سطحی دکرا را تشکیل می دهند و از جمله ویژگی های آن ها می توان سنگریزه های طبیعی، داشتن ظاهری طبیعی و تنوع رنگ بالا و ثبات رنگ را نام برد.
از این پوشش به عنوان متریال پیشانی ساختمان هم استفاده می شود و مزایای فوق العاده ای از جمله سازگاری با محیط زیست، نصب سریع و آسان، ثبات سنگریزه ها، ضد خزه و نم، ضد حریق و غیره دارد.

شینگل: شینگل یکی از پر کاربرد ترین محصولات اجرای سقف شیروانی است و به دلیل داشتن سایه های تو در تو به سطح عمق رنگی می دهد و جذابیت نمای ساختمان را دو برابر می کند. بسیاری از مهندسان و طراحان از این متریال برای پوشش نمای ساختمان استفاده می کنند. از شینگل می توان برای طراحی و اجرای پیشانی ساختمان هم استفاده کرد.

 

درحال حاضر شرکت تهران بام با کادری مجرب آماده است. طراحی و اجرا هر نوع پیشانی را در سراسر کشور برای شما انجام دهد.با مشاورین ما در تهران بام در تماس باشید.

 

 

09124600243