رسالت ما هدیه آرامش به مشتریان محترم هست

شنبه تا پنج شنبه
8 صبح الی 7 شب
تهران
بازار آهن مکان
09124600243 سوالی دارید؟

اجرای سر در حیاط و ساختمان

صفحه نخست / خدمات / نصب و اجرای انواع سقف شیروانی / اجرای سر در حیاط و ساختمان
توضیحات

اجرای سر در حیاط و ساختمان

اولین چیزی که هنگام ورود به خانه توجه ناظرین را جلب می کند نمای بیرونی خانه هاست. یک سردر زیبا , و حرفه ای می تواند گویای دکوراسیون داخلی و طراحی کل ساختمان باشد و اگر به درستی و زیبایی طراحی نشود، تاثیر بالعکسی خواهد داشت.


زیبایی و شیک شدن نمای کلی ساختمان

ایجاد امنیت در ورودی ها

لطفا جهت مشاوره با شماره 09124600243 یا 09129095014 تماس بگیرید

اولین چیزی که هنگام ورود به خانه توجه ناظرین را جلب می کند نمای بیرونی خانه هاست. یک سردر زیبا , و حرفه ای می تواند گویای دکوراسیون داخلی و طراحی کل ساختمان باشد و اگر به درستی و زیبایی طراحی نشود، تاثیر بالعکسی خواهد داشت.

شاید نقش سر در خانه در طراحی و معماری ساختمان کوچک باشد اما، همین جزء کوچک اگر زیبا و حرفه ای باشد، بینندگان را سر ذوق می آورد. نکات جالبی در اینجا درمورد طراحی سردر ورودی ساختمان ها برایتان بازگو کردیم. پس با تهران بام همراه باشید.

 

یکی از شیوه های تولید سردرب که بیشتر برای اداره ها و شرکتها و موسسات مختلف کاربرد دارد، نصب سردرب با کمک مصالحی مثل آجر، بلوک در جان و با بهره وری از سازه ای محافظ از فلز در اسکلت و کاشی و سرامیک و غیره در نمای ظاهر به کار می رود که به منظور نصب تابلو یا اسم و نشان محل مورد نظر بکار میرود این شیوه اضافه بر سنگین بودن سازه تولید شده ، استقامت پایین تری در برابر عوامل جوی دارد، برای هموار ساختن این دو مشکل بافت آن را از سنگ و سیمان به پلیت های فلزی یا صفحات سیمانی سبکتر تعویض کردند، هرچندکه مشکل وزن سنگین و استقامت پایین در مقابل عوامل جوی هموار گردید ولی از لحاظ ظاهر، زیبایی و جذابیت از تنوع پایین تری برخوردار شد، به همین جهت برای بخش های گوناگون سردرب ها که حاوی سه بخش زیراست:

 • بیرونی یعنی زیر کار یا لمبه و دامپا
 •  قاب دور کار یا نما فلزی
 •  سقف کار که بصورت شیبدار نصب می گردد.

از مواد اولیه‌ی سبک و با کیفیت به صورت های زیبا و مدرن حالت داده و برای هر بخش مورد استفاده قرار می گیرد که اضافه بر وزن پایین‌تر و استقامت بالایی در برابر عوامل جوی خواهد داشت. این موضوع به علت قابلیت رنگ پذیری و همچنین داشتن رنگ های گوناگون و تنوع مدل ها از ظاهری جذابتر نیز بهره مند هستند. 

 

مزیت استفاده از سردر ساختمان

اجرای سردرب روی درب حیاط یا درب ورودی و درب پارکینگ میتواند از راه‌یابی باران و برف و همچنین اصابت عوامل خارجی با خود درب و ایجاد پوسیدگی و رنگ پریدگی آن پیشگیری نماید و درب ماندگاری طولانی‌تری خواهد داشت. 

 

نحوه تولید، نصب و اجرای سردر ساختمان

برای  تولید سردرب، ساخت و اجرای سردری نخست در سطحی صاف و روی زمین سازه اصلی یا اسکلت آن که حاوی سرهم کردن و کلاف نمای دور و آهن کشی داخلی و تیرریزی آن می باشد را انجام می دهند( که قاب ظاهری در سه مدل هلالی «به داخل یا بیرون» و پله ای و سینه کفتری تولید می گردد) و می توان در این مرحله و پیش از سنگین تر شدن سردرب ، آن را روی درب و در جای خودش با کمک اتصالات کنترل کرده و سپس اقدام به نصب دامپای زیر و در صورت نیاز طراحی جای هالوژن به منظور نور پردازی اقدام نمود.

 

آشنایی با انواع سردر ساختمان ها

 

سردر خانه ویلایی :

سردر خانه ویلایی، بیشترین تاثیر را در اولین نگاه بیننده ایجاد می کند زیرا سردر یکی از مهم ترین قسمت های ورودی خانه است. طرح های بسیاری برای سردر ساختمان ها وجود دارد که شما میتوانید با واحد پشتیبانی تهران بام در تماس باشید و از اخرین قیمت ها و طراحی ها  با خبر شوید.

 

سردر ورودی خانه :

عوامل محیطی وجود دارند که سبب فرسایش و خرابی در ساختمان ها می باشند مانند: بارش باران، آفتاب های تیز تابستانی، ریزش برف و …. که اگر مانعی در برابر این عوامل محیطی وجود نداشته باشد، به مرور زمان رنگ در ورودی ساختمان از بین می رود و دچار افت کیفیت می شود. سردر ورودی خانه ، پوششی برای درهای حیاط و انواع ورودی هاست که از ورودی ساختمان درمقابل عوامل جانبی ذکر شده محافظت می کند. اجرای سر در ورودی علاوه بر حفظ در ورودی از فرسایش و خرابی، به زیبایی و شیک بودن نمای کلی ساختمان می افزاید. ضمناً نباید از نقش کلیدی بروز امنیت نیز غافل شد.


اگر علاقه مند هستید ظاهر جذاب تری به نمای ساختمان خود به ویژه ورودی آن بدهید پیشنهاد می داریم برای درب ساختمان خود از سردرب مناسبی بهره بجویید، در ادامه به مزیت های یک سردرب خوب اشاره خواهیم نمود که از آنها به منظور پوشش درب ساختمان بهره وری می گردد. کما این که موجب جذابیت ظاهر  ورودی ساختمان شده و در برخی از مدل ها کار حفاظ روی دیوار را هم بر عهده دارند. در حال حاضر با توجه به گسترش ارتقای دانش عمومی و تخصصی عموم مردم، سازندگان ساختمان و انبوه سازان، خردمندانه سردرب هایی را به منظور پروژه خود انتخاب می نمایند که موجب نمای با عزت و شکوه مندی می گردد. برگزیدن یک درب و سر درب مناسب برای ساختمان از موارد مهم و الزام آوری است که جزء موضوعات اصلی برای نمای ساختمان محسوب می شود. چرا که برای یک ساختمان با نمای لوکس، درب لوکس و ساختمان کلاسیک، درب کلاسیک و همچنین نما های لاکچری یا سنتی ( با توجه به طراحی ساختمان ) درب و سر درب مطابق با پروژه طراحی و تولید می گردد. سردرب های  پوششی برای درب حیاط ورودی یا درب کرکره برقی و درب پارکینگ یا ماشین رو و غیره است که به منظور نگه داری درب در برابر بارندگی ها ، آفتاب و غیره که رفته رفته در رنگ و کیفیت درب تاثیر منفی دارند استفاده می گردد.

تمام سردرب ها یا سردری ها از سه بخش ساخته می شوند که به ترتیب نصب حاوی نمای دور کار و لمبه زیر کار و پوشش سقف شیبدار است. به منظور اجرای نمای دور کار از ورق روغنی با قطر ۰.۹ میلی متر و به طور جوشی بهره وری می نمایند.

لمبه یا دامپا زیر کار را می توان از چوب ، پی وی سی ، طلق ، آلومینیوم ، گالوانیزه و ورق روغنی ساخت که به طور معمول لمبه فلزی با قطر ۰.۵ یا ۰.۶ روغنی استفاده می شود که به علت داشتن قابلیت جوشکاری از استقامت و دوام مناسبی برخوردار می گردد. قسمت سوم که انتهای کار ساخت سردرب می باشد، پوشش سقف آن است که انواع گوناگونی دارد که هم از لحاظ طرح و هم از لحاظ زیر سازی و مواد اولیه پوششی تنوع زیادی دارد که بااهمیت ترین و پر استفاده ترین آن ها از لحاظ طرح موارد زیر است

 • دوشیب
 • چهارشیب
 • طرح چینی
 • طرح کتابی

 از لحاظ جنس مواد اولیه مصرفی نیز به ۱. ورق طرح سفال ۲ . ورق پرچین ۳. تایل طرح چروک ۴. مدل سنگ ریزه دار گالوالیوم ( تاپ تایل، دکرا، مترو تایل، تیلکور و غیره) ۵. سفال ۶. آردواز ۳۰×۶۰ و شینگل و آندو ویلا می توان اشاره نمود که هر کدام از موارد بیان شده در ظاهر نهایی ساخته شده و متراژ کار تمام شده و قیمت کلی کار تاثیر بسزایی دارند.

بنابراین برای مشاوره رایگان ، بازدید ویا سفارش با ما در  این مجموعه تماس حاصل نمایید و با استفاده از امکانات و محصولات با کیفیت، به روز و تجربه نصابان خوش ذوق و با مجرب ما  با نصب سردربی شیک و با کیفیت عالی ظاهر زیبایی را به ساختمان خود به ارمغان بیاورید.

 

سردر حیاط:

سر درب ها ظاهر بسیار جذابی به منزل هدیه می دهند. سردرب ها اضافه بر پیشگیری از ریزش باران و برف در منطقه مد نظر موجب تامین امنیت نیز می شوند.با کمک ورق پلی کربنات، ورق پلی گلاس، ورق اکریلیک و نورگیر حبابی طراحی و نصب سردرب صورت می پذیرد,که اضافه بر جذابیت از نورگیرحیاط ساختمان نیز کاسته نخواهد شد.

 


برای حیاط آپارتمان و ویلا چه سردری مناسب است؟

یکی از بااهمیت ترین عوامل جذابیت منازل مسکونی نصب انواع سردرب و تاج برای درب ورودی ساختمان است. سر درب ها ظاهری بسیار عالی به خانه می دهند و اضافه بر پیشگیری از ریزش باران در محدوده مورد نظر موجب فراهم شدن امنیت نیز می شوند.

پوشش سردرب ورودی حیاط آپارتمان و ویلا سر درب ها حفاظی برای درب های حیاط، ورودی ها یا درب های کرکره برقی و در پارکینگ یا ماشین رو و غیره هستند که برای پوشش درب در برابر بارندگی ها ، آفتاب  و غیره که با گذشت زمان در رنگ و کیفیت درب اثر منفی دارند نصب می گردد.
همه سر درب ها یا سردری ها از متشکل از سه قسمت هستند که به ترتیب نصب عبارت است از نمای دور کار و پوشش سقف شیبدار می باشد.

این نوع از پوشش در مدل های رایج هزینه های زیادی را متحمل نمی سازد، مصالح مورد نیاز برای نصب یک سر درب حیاط حاوی موارد زیر است:

 1. ورق طرح سفال پرچین
 2. نما پیشانی
 3. دامپا
 4. تیزه گرد یا هشتی فلزی
 5. مضاف بر مصالح بالا، به آهن کشی نیز احتیاج دارد.

 

انتخاب سردر خانه مناسب برای ورودی ساختمان بسیار مهم است. زیرا سر در ورودی می تواند به ساختمان شما رنگ و روی تازه ای بدهد. اغلب سر در منازل از ورق طرح سفال، پلی کربنات، ورق پلی کربنات، ورق اکریلیک و نورگیر حبابی ساخته می شوند. سر در ورودی مناسب ساختمان باید با توجه به فضایی که در آن ساکن هستید و زمینه و تم آن ساختمان انتخاب شود. در ضمن باید به کلیت نمای ساختمان و هارمونی کامل رنگ و هماهنگی طرح در با سر در باید دقت کرد.

 

 

بهترین ایده ها برای طراحی سر در خانه ویلایی:

طراحی سر در ورودی دارای طیف گستره ای از انواع سبک های طراحی می باشد. از جمله سبک های طراحی سر در، سبک های مدرن، کلاسیک، رومی هستند. برای ساخت سر در از مصالح مختلفی مانند سنگ،‌ آجر، چوب و .. استفاده می شود. 

 

المان: استفاده از المان ها، یکی از موارد پر کاربرد در طراحی سر در خانه های ویلاییست. المان ها عناصر شبه مجسمه هستند که خصلت معمارانه دارند. المان ها دارای فرم ها و انواع مختلفی هستند و می توانند به ورودی ساختمان ها شکل داده و حتی مسیر آن را هم مشخص کنند. 

باکس:  یکی دیگر از ایده های اجرای ورودی ساختمان ها، استفاده از باکس است. باکسی که برخی از قسمت های آن حذف شده است، می تواند یک مسیر ورودی جذاب و حیرت انگیز برای مهمانان خانه شما باشد. استفاده از باکس به جای در، شبیه قابی سه بعدی است که تاثیر بصری بیشتری در ذهن مخاطب برجای میگذارد.

ستون: استفاده از ستون ها در سردر آپارتمان و خانه نیز یکی از موارد پر کاربرد در طراحی و ساخت ساختمان است. ستون ها نقش سازه ای در معماری و ساخت ساختمان دارند اما یک طراح حرفه ای و معمار با سلیقه و نکته سنج از ستون در نقش دکوراتیو هم استفاده می کند. در بعضی از ساختمان ها ورودی خانه به صورت عقب نشینی طراحی شده است. ستون ها در این مدل از خانه ها سازه ای هستند و جزئی از نمای ورودی خانه به شمار می روند. در نتیجه  قابل حذف نمی باشند. 

شکاف: یکی دیگر از ایده های جذاب تعریف ورودی، می تواند وجود شکاف در ساختمان باشد. این ایده در هنگام ساخت و طراحی نمای ساختمان باید اجرا شود. 

قوس: یکی از ایده های کهن در طراحی سر در خانه استفاده از قوس و هلال می باشد. استفاده از قوس در سر در ساختمان ها به منظور ایجاد ایستایی ساختمان و بیشتر در نقش سازه ای به کار گرفته می شود. این ایده با وجود  اینکه قدیمی و کهن است اما همچنان هم مورد توجه اغلب طراحان است. ساخت سردر به شکل قوس زیبایی های خاص خود را دارد.

حجم: گاهی در طراحی سر در خانه از یک بخش الحاقی استفاده می شود که این بخش الحاقی می تواند به صورت متقاطع با حجم اصلی ساختمان برخورد کند و نمای زیبایی برای سر در خانه شما به وجود بیاورد.
این یعنی سردر طراحی شده نه یک بخش مجزا و مستقل است و نه با حذف یا برش بخشی از ساختمان به وجود آمده؛ بلکه خود شامل حجمی است که به صورت الحاقی در تعامل با حجم اصلی قرار می گیرد. این حجم می تواند به صورت متقاطع با حجم اصلی برخورد کرده باشد که خود شامل حالت های مختلفی می شود. در این نوع طراحی سردر و ورودی از تکنیک های ترکیب حجم استفاده می شود.

 

صفحه: به استفاده از عناصر صفحه ای از ساده ترین روش ها برای طراحی سردر منازل می باشد. زمانی که مفهوم معماری مدرن بر ساخت و ساز تسلط پیدا کرد، صفحه ها به طراحی ساختمان ها و فضای داخل و خارج آن ها راه پیدا کردند. معماری مدرن با استفاده از صفحه ها و ترکیب آن ها در احجام سر و کار دارد. طراحی سردر نیز به عنوان بخشی از ساختمان می تواند با استفاده از ترکیب یک صفحه با حجم اصلی بنا صورت بگیرد. این صفحه می تواند با زوایا، ارتفاع و محدوده دلخواه ایجاد شود و ورودی را تشکیل دهد.

 

برش: سردر یا ورودی بعضی از ساختمان ها به گونه ای است که نمی توانید آن را از بدنه اصلی ساختمان تفکیک کنید. چنین سردرهایی در حین طراحی کلی ساختمان در نظر گرفته می شوند و بخشی از خود ساختمان هستند. ایجاد برش در حجم اصلی ساختمان، یکی از روش های تعریف سردر یا ورودی به این شکل، است. در واقع، با این کار قسمتی از حجم که برش خورده یا عقب نشینی کرده است، فضای ورودی را تشکیل می دهد. این نمونه از تعریف سردر به دلیل این که در تناسب با حجم اصلی ساختمان صورت می گیرد، فرم جاافتاده تری هم خواهد داشت.

 

 

نورپردازی در طراحی سردر ورودی ساختمان

گاهی اوقات می توان با یک حرکت خاص، سردر را تعریف کرد یا در صورتی که از قبل طراحی شده باشد، آن را پررنگ تر نشان داد. از جمله روش هایی است که هم به خودی خود و هم در ترکیب با روش های گفته شده می تواند ورودی منزل را تعریف کند. نورپردازی در بسیاری از موارد، به عنوان یک مکمل و تاکید کننده در کنار سایر روش های طراحی سردر به کار می رود. نور می تواند بر یک حرکت معمارانه تاکید کرده و زیبایی آن را دوچندان به رخ بکشد.

 


قیمت طراحی، ساخت و اجرای سردر ورودی ساختمان:

به علت نوسانات شدید بازار قیمت مصالح سقف سردر ورودی خانه و نصب آن دائماً در حال تغییر است. برای اطلاع از قیمت روز سردر ورودی با شماره های موجود در سایت تهران بام تماس بگیرید.

 

09124600243